Överlöpe - Norrtälje, Norrtälje
Stort 1-planshus med låga driftskostnader och bra med bilplatser i ett havsnära läge!
Välkommen till Masrudan 5 och denna havsnära belägna fastigheten i lugnt område. I området har ni närhet till stränder, skog, natur och samtidigt bara 15 min till Norrtälje stad. Här finns även såklart SL-buss till/från Norrtälje som tar ca 20min. Här får ni en fastighet med låga driftkostnader om ni väljer att vedelda. Vill du inte elda kan du använda dig av den effektiva luftvärmepumpen.
Stort 1-planshus med en totalyta som är nära 200 kvm och vattenburen golvvärme. Huset har stora öppna ytor och fina sällskapsutrymmen över vardagsrum, kök och hall. Här finns hela fyra sovrum, vardagsrum med högt i tak och fönster i fyra väderstreck som ger en rymd och fint ljusinflöde i rummet samt ett stort härligt och väl utrustat kök. Ett stort garage är i huvudbyggnaden som nås via groventré och pannrum. Trippelcarporten med möjlighet att köra in traktor för avlastning av ved eller annat lite högre fordon. Carporten kan även byggas om helt eller delvis till gäststuga, förråd eller vad man kan tänkas önska.
Nere vid vattnet, ett stenkast från fastigheten finns en underbar stenstrand som har privat känsla. Här finns brygga med badstege samt många båtbryggor. Vill man ha segelbåt är Rosättra båtvarv ett stenkast bort perfekt. Nere vid havet och Vätösundet finns härlig strandpromenad i rofylld Roslagsmiljö. Med din egna båten har ni härifrån stora möjligheter att upptäcka kobbar och skär på egen hand när skärgården är som bäst.

- Ansvarig mäklare
- Martin Danielsson
- Reg. Fastighetsmäklare
- martin@ahmanmakleri.se
- 072-711 85 00
KORTFAKTA
Fritidshus
5 995 000 kr
5 rum och kök
147 kvm
2 798 kvm
Visning

- Ansvarig mäklare
- Martin Danielsson
- Reg. Fastighetsmäklare
- martin@ahmanmakleri.se
- 072-711 85 00
PLANRITNING
Interiör
Fakta
Ekonomi & Drift
Inskrivningar
Dokument & Länkar
Karta
Intresseanmälan
Fyll i formuläret nedan för att visa ditt intresse på denna bostad. Vi kommer kontakta dig inom kort!


























































